Resultaten
Een subsidie is één van de instrumenten waarmee de overheid betaalbare bereikbaarheid voor inwoners van Saba en Sint Eustatius kan borgen. De jaarlijkse kosten liggen, afhankelijk van de specifieke invulling, tussen de € 1,5 miljoen en € 7,5 miljoen. Ticketprijzen op Saba en Sint Eustatius liggen hoger dan op vergelijkbare routes. Een directe subsidie voor enkel de inwoners kost de overheid € 1,5 miljoen tot € 3,7 miljoen per jaar. Deze subsidie borgt betaalbare bereikbaarheid voor de beoogde doelgroep tegen lagere overheidsuitgaven dan bij generieke subsidies.

Onderzoek
De bereikbaarheid en connectiviteit van Saba en Sint Eustatius staan onder druk. Bereikbaarheid en connectiviteit zijn belangrijk voor de sociaaleconomische ontwikkeling van deze eilanden. Voor de inwoners is adequate connectiviteit met het buureiland Sint Maarten onmisbaar. IenW heeft aan SEO Economisch Onderzoek gevraagd om een update uit te voeren van een eerdere SEO-analyse uit 2023 over verschillende scenario’s voor het instellen van een openbaredienstverplichting (PSO). Deze update bevat vergelijkbare scenario’s, maar met een andere invulling van de maximale subsidie per ticket, het aantal gesubsidieerde tickets en welke reizigersgroepen hiervan gebruikmaken. We rekenen deze aangepaste scenario’s door met de markt- en kostengegevens uit 2023/2024.

Methode
Om de onderzoeksvragen te beantwoorden maken we gebruik van recente markt- en kostengegevens, een deel daarvan is afkomstig van de op de route actieve luchtvaartmaatschappij. Aan de hand van deze gegevens zijn er verschillende scenario’s geformuleerd. De scenario’s gaan uit van een rechtstreekse subsidie aan reizigers en variëren in het subsidiebedrag per ticket, het aantal gesubsidieerde tickets per persoon per jaar en of deze subsidie beschikbaar is voor alle reizigers of enkel de inwoners van de twee eilanden. De toevoeging van differentiatie naar reizigersgroepen en het mogelijk limiteren van het aantal gesubsidieerde tickets per reiziger is integraal verwerkt in het simulatiemodel om de vraag- en aanbod in de verschillende scenario’s in te schatten. Op basis van die inzichten bepalen we te verwachten kosten voor de overheid.